Сільський стиль або стиль кантрі

Цей стиль сьогодні є популярним і в Європі, і в Америці, і в північних, і в південних широтах. Він дуже вдалий для сучасної міської квартири. Тут мається на увазі «сільські» меблі, килимки та покривала, плетені скриньки та крісла, невибаглива кераміка та свічники. Останні 20-30 років відзначені явною симпатією до простих сільських меблів, створених попередніми поколіннями (особливо американських, англійських, французьких або скандинавських).

Старі сільські предмети легко вписуються в сучасний побут і уклад, додають обстановці простодушності та чарівності, до того ж обходяться досить дешево.

Якщо хочете побудувати справжній інтер’єр у сільському стилі, придивіться уважно до його найбільш суттєвих характеристик, традиційних штрихів та деталей. Найкраще оформляти в цьому стилі зруби та будинки з бруса в Новосибірську: близькість до природи знаходить природне відображення в інтер’єрі.

Стиль Кантрі — уособлення предметного світу та смаків заміського будинку позаминулого століття. У таких будинках дерев’яне крісло-гойдалка є візитною карткою, загальновизнаним символом стилю кантрі.

Американський кантрі. Скромні, навіть примітивні, грубо збиті меблі: широкі дерев’яні дошки підлоги, часто прикриті домотканими половиками; старі, розмальовані в народному дусі скрині, крісла-гойдалки, кухонні полиці та шафи; стьобані покривала на ліжках; на тканинах, що ніби вицвіли від сонця, — клітина і дрібна квіточка; трафаретні малюнки на меблів і стінах – найпростіший, найдемократичніший кантрі доступний усім. Але існують вишуканіші, дорожчі різновиди сільського стилю.

Американський південно-західний. На килимах — індіанські мотиви, яскраві, сонячні фарби, є предмети індіанських промислів, старовинне іспанське срібло, старе, зеленого відтінку, скло, стільці зі шкіряними сидіннями, теракотова черепиця, круглі каміни.

Англійський сільський стиль — стиль ніби невисловленої до кінця елегантності, що дивним чином з’єднується, за словами англійського декоратора Джона Фоулера, з відтінком пошарпаності: широкі покривала на м’яких меблях; витерті килими ручної роботи, грубі циновки на старих дерев’яних або цегляних підлогах; меблі з сосни, часто пофарбовані в смужку; старі поліровані меблі, які придбали згодом колір золотистої дині; багато кошиків з вовною, старовинних вовняних шалей, кинутих на дивани та стільці.

Французький кантрі – це змішання прованського та провінційного стилів: тканини з дрібним малюнком дуже яскравих кольорів (інтенсивно-жетлого, яскраво-зеленого, кобальтово-синього, глибокого червоного та теракотового); меблі прості, столи, шафи для посуду та одягу виглядають грубувато; типовий стілець має гнуті ніжки та очеретяне сидіння з прив’язаними до нього м’якими подушками; прованські інтер’єри пронизані сонцем.

Скандинавський сільський — коли кухня в стилі кантрі вже стала для нас звичною. Найчастіше купують саме традиційні кухонні меблі: з натурального дерева (масиву каштана, горіха, сосни, дуба), з дверцятами фільонки. І навіть стандартний набір столів, шаф та полиць, а також використання в інтер’єрі таких сучасних матеріалів, як лінолеум (підлога), вініл (шпалери), ламінат не заважають створити дуже стильний інтер’єр у сільському дусі. Достатньо лише внести в такий інтер’єр старі чи псевдостарі речі: «дідусь» стілець, «улюблений бабусин» комод, скринька, стару поличку для спецій та трав — все це можна купити чи зробити. Приєднайте сюди ще предмети старовинного начиння: чайники (зараз відтворюються колишні форми, навіть зі штучними сколами емалі для більшої правдоподібності), щипці каміна, посуд, а також старі бляшанки зі спеціями, сухі букети, зв’язки цибулі; перцю та ін. На кухні в стилі кантрі все це мирно уживеться з суперсучасною кухонною технікою.