Влаштування покрівлі даху з металочерепиці

Багато людей сприймають натуральну черепицю як найбільш естетичне покриття для покрівлі. Дійсно, черепиця дуже красива і має цілу низку інших чудових переваг, але у неї є недолік, який сильно обмежує її використання. Вага натуральної черепиці становить близько 50 кілограмів на квадратний метр покрівлі.

Додайте до цього масу снігу, що вдосталь випадає взимку в наших широтах і стає ясним: пристрій даху за допомогою натуральної черепиці, на жаль, прийнятно далеко не завжди. Адже дах є одним з найважливіших елементів архітектури, і зовнішній вигляд будинку багато в чому визначається формою даху та використаним для створення покрівлі матеріалом. То невже відмовитися від мрії мати не лише надійний, а й гарний дах?

Для тих, хто бачить у черепиці ідеальний по красі покрівельний матеріал, є гідний вихід із ситуації – покрівля з металочерепиці. Цей матеріал винайдено відносно недавно, але вже встиг набути слави одного з найбільш вдалих рішень для влаштування покрівлі. І зовнішня схожість із натуральною черепицею – це лише одна з причин популярності матеріалу.

Досить сказати, що цей аналог черепиці в 10 разів легший за оригінал і належить до покрівельних матеріалів з найменшою питомою вагою. Влаштування покрівлі з металочерепиці не є складним процесом, хоча і вимагає певних навичок – листи матеріалу укладаються внахлест один з одним і закріплюються шурупами. При цьому всі необхідні для створення покрівлі аксесуари, включаючи снігозатримувачі та вентиляційні пристрої, можна придбати у виробника разом із покрівельним матеріалом.

Слід знати, що так звані додаткові аксесуари зовсім не є непотрібною доважкою до металочерепиці – без них пристрій даху буде неправильним, що надалі неодмінно призведе до проблем. Наприклад, для закріплення листів при монтажі необхідно використовувати тільки шурупи спеціального виду, що мають досить товсті шайби.

Інакше при затягуванні шурупів полімерне покриття матеріалу може пошкодитися, а це призведе до корозії металу. Навіть снігозатримувачі, які часто сприймаються людьми як щось необов’язкове, у разі – необхідність. Справа в тому, що покрівля з металочерепиці має досить слизьку поверхню, тому сход льодових і снігових мас може стати дуже небезпечним, причому не тільки для людей і предметів, що знаходяться внизу, але і для самої покрівлі.

Різкі перепади тиску на покрівельний матеріал призводять до його швидкого старіння. Тож не варто нехтувати нюансами технології монтажу покрівлі з цього матеріалу, адже вони з’явилися не на порожньому місці.

Влаштування покрівлі з металочерепиці слід доручати лише кваліфікованим фахівцям, інакше всі старання щодо вибору найкращого матеріалу можуть виявитися марними. Грамотний монтаж передбачає роботу із забезпечення хорошої тепло- та гідроізоляції покрівлі, створення решетування, що сприятиме вентиляції простору під покрівлею. Це дуже важливий момент, оскільки через значний перепад температур на нижній поверхні покрівельного матеріалу буде з’являтися конденсат.

Підвищена вологість може негативно позначитися на стані утеплювача, крокв та інших елементів покрівлі. Між покрівельним матеріалом та гідроізоляційним шаром повинен залишатися повітряний зазор не менше 40 міліметрів. Це забезпечить гарне провітрювання простору під покрівлею та захист від згубної дії надмірної вологості.

Металочерепиця належить до багатошарових матеріалів. Її основу становить сталь, що пройшла антикорозійну обробку – оцинкування. Лист оцинкованої сталі покривається шаром пасивації та ґрунтовки, головне призначення цього шару – сприяти надійному закріпленню шару полімеру. Саме хороша пасивація дозволяє полімерному покриттю довго залишатися на поверхні матеріалу, служачи не лише декоративною прикрасою, а й додатковим захистом від корозії.

За відсутності шару пасивації протягом якихось трьох років (а іноді й раніше) полімерне покриття зійде, і металочерепиця повністю втратить свою привабливість. Різновид використаного полімерного покриття визначає зовнішній вигляд покрівельного матеріалу, його стійкість до несприятливих впливів середовища та надає найбільший вплив на вартість металочерепиці.